Z mojí vlastní zkušenosti vol.2
♥️
Dnes vás opět zdravím u dalšího článku z mých zkušeností a poznatků.
Pokud fotíte fotku, tak většinou byste měli vyfotit i takovou "zbytečnou část na fotce" např. kousek prázdného místa, více oblohy atd... Protože nikdy nevíte, kde to budete potřebovat oříznout. Ale zase je to troško v rozporu s následujícím bodem.
Neměli byste ořezávat fotku ve velkém množství, protože to dost kazí kvalitu fotky a pak je zrnitá, takže se řiďte nějakou zlatou střední cestou jako já. Občas prostě něco oříznu co tam nechci nebo mi to tolik nevadí a nechám to tam, nebo když to vidím rovnou, že by to na fotce nevypadalo dobře, tak se prostě posunu o krok nebo o pár centimetrů jinam, kde ten rošivý element na fotce nebude.
Vždy při sobě noste nějaký bloček nebo zápisník na nápady, které vás napadnou třeba cestou domů nebo v autě, protože z vlastních zkušeností vím, že ty nejlepší nápady do pár minut zapomenu, pokud si je nezapíšu.
Co já jsem si udělala teď na začátku nového roku je, že jsem si v telefonu vytvořila složku "the best of photoshoots" těch nejlepších fotek co jsem za celou dobu vyfotila a máte ty nejlepší prostě pohromadě. A také je to dobré, když nemáte co zveřejnit na instagram, tak zavítáte do vaší složky nejlepších skvostů a dáte nějakou na insta a lajky budou lítat ze všech stran.
Taky mě ty 3 roky intenzivního focení naučily, že nemám fotit každou sračku, kterou uvidím, ale že je nejlepší si to všechno promyslet, abyste pak neměli ve foťáku 3 tisíce fotek na promazání jako já minulý rok, kdy jsem fotila taneční skupinu ( to množství fotek bylo sice za 2 dny dohromady, ale i tak). Takže je fajn nad tím popřemýšlet co všechno vlastně chcete vyfotit. Jasně zase když fotíte například auta nebo obecně předměty co se pohybují rychle, tak potřebujete ten nejlepší snímek, takže mačkáte spoušť 10x za sebou. Jen v téhle chvíli to máte povoleno
Pokud s někým máte domluvené focení, tak určitě nebude na škodu, když přijdete o něco dřív než máte sraz, abyste si mohli ohlédnout okolí kde budete fotit a vybrali ty nejlepší místa z lokace.
Pokud vidíte, že daná osoba, kterou fotíte se stydí a je nervozní nebo vám to sama řekla, tak na chvíli přestaňte a na chvíli si jen tak nezávazně popovídejte. Veďte normální rozhovor. Zeptejte se například na domácí mazlíčky, na koníčky, na práci, na plány na léto nebo co je její oblíbené jídlo. Tím uvolníte atmosféru a osoba si získá vaši důvěru.
Pokud se něco pokazí a vy nevíte co máte dělat, tak to nesmíte dát nejevo, jelikož ten člověk si musí myslet, že naprosto víte co dělá, takže pokud se něco podělá zachovej chladnou hlavu a rychle vymysli nějakej náhradní plán.
Každý
víme, že falešný úsměv na fotce nevypadá dobře. Povel "tak teď se směj"
uplně nefunguje co jsem tehdy zjistila, takže se snažte spíše člověka
rozesmát vtipnými větami, slovíčky nebo pokud víte, že jste vtipní, tak
můžete vyprávět vtipy. Nebo taky zaručená věc co funguje, že si budete
dělat srandu ze sebe.
Víme, že na focenou osobu nejlépe působí, když je ve svém oblíbeném prostředí a může dělat to co dělá obvykle a ráda, takže ji to přesně tak nechejte dělat a fotka bude vypadat přirozeně.
Zapisujte si svá oblíbená místa, kde už jste fotili, abyste se tam mohli zase vrátit a někomu popřípadě poradit, kde je to krásné místo na focení.
Hrajte si se světlem a stíny. Fotku vždy můžete vyfotit z mnoha různých úhlů a vždy bude vypadat jinak. Bude jinde stín, někde více někde méně světla, tak experimentujte a foťte například v uplném stínu, naopak na přímém světle/slunci a nebo na půlce fotky mějte stín a na druhé půlce světlo. Je to jen na vás.
Komentáře
Okomentovat