Z vlastních zkušeností vol.4



♥️



Vytvořte si takové své vlastní gobo. Je to profesionální pomůcka na vytvoření různých světelných vzorů. Ale vy klidně můžete použít věci vám dostupné jako je například větev s listy, kterou přidržíte u zdroje světla. Filtruje to světlo a vytváří tečkovaný vzor na tváři nebo na jakémkoliv předmětu


Pokud zachytíte člověka či předmět mimo střed, člověka to nutí prohlédnout si celou fotografii, naopak když máte zachycený předmět či osobu ve středu fotografie, okamžitě přitáhnete pohled diváka na určitý bod na fotografii.


 Ale naopak jsou situace, kdy předmětu lichotí být ve středu fotky.


Pokud fotíte jídlo, tak nejlépe to vypadá, když ho budete fotit z pohledu ze shora, protože ten pohled z vrchu talíř a jídlo "zploští", zdůrazní tvary a vzory.A pokud fotíte jídlo často, tak se ho snažte vždy oživit. Například kdybyste fotili dort tak ho posypte různými barvami okvětních lístků


 To co teda nemám ze své hlavy ani ze své zkušenosti, protože to neumím, ale někdo z vás tady možná rád fotí tento typ fotek, tak vám to může pomoct. Na toto téma jsem se ptala slečny z instagramu, která v tom umí chodit a jsou to tzv. FLATLAYS
Zaměřte se na to jak k sobě dané předměty, které chcete fotit ladí a pasují a jak k nim ladí pozadí, podklad nebo nějaký vzor. Je dobré, abyste měli 3 různé tvary různých velikostí. 
Můžete flatlay doplnit malýmí detaily:malé kvítky, okvětní lístky, svíčky, kaminky,.. Tyto malé detaily oživí celý dojem.
Také to ale můžete ozvláštnit nějakým nečekaným prvkem jako je třeba obtisk rtěnky na skleničce/hrnku, kousek dortu, vzkaz nebo ručně psaný dopis, zrnka kávy,...


Osoba kterou fotíte musí vědět, že jako fotograf máš všechno pod kontrolou. I kdyby to tak nebylo, tak dělej vše pro to, aby jsi tu jistotu člověku před objektivem dal/a jo. Prostě když se něco posere, tak se rychle snaž vymyslet náhradní plán nebo-li plán B. Taky se mi párkrát stalo, že se něco posralo, takže si pro jistotu připravuju náhradní plány už doma. Je fajn myslet dopředu.




Když fotíte portréty, tak vždy ostřete na oči je to důležité. A vždy dávejte člověku stručné pokyny co má udělat a jak se má natočit, postavit a co naopak nemá dělat a co by nevypadalo na fotce dobře.


Pokud se člověkem, kterého fotíte mezi vámi nastane ta chvilka, že jste si padli do noty, tak je to výhra pro vás i pro člověka před objektivem, člověk je pak uvolněnější a oboum se vám pracuje lépe.


Je dobré si vyměnit role. Uvolní to atmosféru, takže ty jako fotograf dej dané osobě svůj foťák/zrcadlovku, vysvětli mu jak se ostří a fotí pokud to osoba neví a stoupni si před objektiv. Víc se vžiješ do role osoby která tebe jako fotografa vidí poprvé v životě, stydí se a cítí se před objektivem neohrabaně.



-Teri
♥️






 

Komentáře

Oblíbené příspěvky